1396-02-16 22:10:58 نمایش‏های روی صحنه تعداد بازدید :343 پرینت
قطب‌الدین صادقی با نمایش «مروارید» به صحنه تئاتر می‌آید

به گزارش سایت نسخه هنر؛

جدیدترین نمایش قطب الدین صادقی با عنوان «مروارید» به زودی به تماشاخانه ایرانشهر می‌آید.

نمایش «مروارید» اواخر اردیبهشت ماه به نویسندگی، طراحی و کارگردانی قطب الدین صادقی در سالن استاد ناظرزاده کرمانی تماشاخانه ایرانشهر به صحنه می‌رود. این نمایش این روزها مراحل تمرین نهایی خود را به پشت سر می گذارد

قطب الدین صادقی یادداشتی درباره این نمایش بدین شرح نوشته است: یکی از راه‌های نزدیک شدن به هنر نمایش ملی و گرامیداشت آن سخن گفتن از تاریخ و الهام گرفتن از کتاب‌های معتبر تاریخی است. زیرا درک حوادث دشوار، خونبار و پیچیده دیروز، که امروز ما بی گمان تداوم و نتیجه انکار ناپذیر آن است، نخستین گام برای اندکی نظم بخشیدن و درک درست آنها تواند بود.

(تاریخ جهانگشا) به قلم عطا ملک جوینی که وقایع نگار (اکتای قا ان) پسر چنگیز خان مغول بوده است، یکی از معدود کتاب‌هایی است که از برخی حوادث هولناک و شخصیت‌های شگفت انگیز آن دوران، بدون تعارف و پرده پوشی سخن در میان آورده است. جوینی گاه از ماجراهای تلخ و ترسناکی پرده بر می دارد که اغلب ما از تصور، پذیرش و فهمیدن آن‌ها واهمه داریم.

موضوع نمایش مروارید، که بر اساس یک رویداد واقعی نقل شده توسط جوینی، نوشته و کارگردانی شده است، سر آن دارد تا با زبان نمایش از شکست و پیروزی، ترس و دلاوری، و رنج و شادی های سرزمین و مردمان ما از دیرباز سخن بگوید.

در نمایش (مروارید)، این شخصت زن ایرانی است ، که با تهـور و اعتماد به نفس ، نماد خرد و پایداری ، در برابر خشونت ، غارت و ویرانگری وحشیان متجاوز است.

شایان ذکر است نمایش «مروارید» از نیمه دوم اردیبهشت در تماشاخانه ایرانشهر به روی صحنه می‌رود و پیش فروش آن به زودی در سایت تیوال آغاز می شود.

نظرات هیچ نظری ثبت نشده است
ارسال نظر
نام شما :
آدرس ایمیل :
متن نظر : *
کد امنیتی : *
نسخه هنر
انجمن تئاتر سازمان بسیج هنرمندان
نمایش‏های روی صحنه
نسخه هنر در تلگرام