1396-04-11 16:11:12 خبرهای تئاتر بسیج تعداد بازدید :193 پرینت
سیروس همتی:
«گوهر» نمایشی متفاوت در ژانر دینی است/پیشنهاد به گروه برای حضور در «تئاتر رضوی»

به گزارش سایت نسخه هنر؛

«گوهر» نمایشنامه برگزیده یازدهمین جشنواره سراسری «تئاتر رضوی» است که می‌توان آن را متفاوت‌ترین نمایش در ژانر دینی به حساب آورد و از ۱۳تیر به کارگردانی سعید نجفیان در حوزه هنری به روی صحنه خواهد رفت.

سیروس همتی، نویسنده نمایش«گوهر» با اعلام این خبر گفت: با شناختی که از گروه نمایشی نهال به کارگردانی سعید نجفیان و سوابق کاری آنها دارم، توافق شد که «گوهر» یکی از نمایشنامه‌هایی که نگارش آن را به عهده داشتم و سال گذشته در بخش تولید متن برگزیده یازدهمین جشنواره سراسری «تئاتر رضوی» شد به منظور اجرای عموم در حوزه هنری، تولید شود.

وی در مورد داستان این نمایش گفت: این نمایش با بیانی تاریخی، روایت عشقی است که یکی از کارگران سازنده عمارت مسجد گوهرشاد به بانی این بنا داشته است و با وجود آنکه در زمره متون نمایشی با مضمون رضوی می توان آن را به حساب آورد اما صرفنظر از این مسئله، راوی یک داستان ملودرام است که به این واسطه می‌توان آن را متفاوت‌ترین نمایش در ژانر دینی قلمداد کرد.

همتی تصریح کرد: روایت این نمایش با وجود آنکه بر تاریخچه ذهنی که هر یک از ما در مورد گوهرشاد، بانی مسجدی که اکنون در کنار مضجع شریف علی بن موسی‌الرضا(ع) قرار دارد، صحه خواهد گذاشت به جهت روایتی از یک ماجرای عشقی دارای کشش مطلوب و استاندارد دراماتیک برای جذب مخاطبان دوستدار آثار نمایشی است.

وی با آرزوی موفقیت برای گروه اجرایی نمایش «گوهر» در اجرای عمومی این اثر نمایشی گفت: به گروه نمایشی پیشنهاد می‌کنم تا بلافاصله پس از اجرای عمومی «گوهر» در حوزه هنری، با ارسال درخواستی به دبیرخانه دوازدهمین جشنواره سراسری «تئاتر رضوی» آن را برای شرکت در این جشنواره که در دهه کرامت در بجنورد برگزار خواهد شد مهیا کنند.

 یادآور می‌شود، نمایش «گوهر» به کارگردانی سعید نجفیان از سه‌شنبه ۱۳ تیر هر روز ساعت ۱۹:۳۰  در تماشاخانه مهر حوزه هنری به روی صحنه خواهد رفت.

نظرات هیچ نظری ثبت نشده است
ارسال نظر
نام شما :
آدرس ایمیل :
متن نظر : *
کد امنیتی : *
نسخه هنر
انجمن تئاتر سازمان بسیج هنرمندان
نمایش‏های روی صحنه
نسخه هنر در تلگرام