1396-04-16 13:04:07 خبرهای تئاتر بسیج تعداد بازدید :109 پرینت
«مسجد محوری» رویکرد بسیج هنرمندان/ ساخت شش تئاتر دفاع مقدس در سال جاری

 

به گزارش سایت نسخه هنر؛
 مسئول بسیج هنرمندان مازندران با بیان اینکه مسجد محوری رویکرد سازمان بسیج در سال جاری است، گفت: در سال جاری تمام سعی بسیج هنرمندان برگزاری برنامه‌های فرهنگی هنری به مناسبت‌های مختلف در مساجد استان است.
حمیدرضا هراسانی مسئول بسیج هنرمندان مازندران روز گذشته ۱۵ تیرماه در نشست خبری در جمع اصحاب رسانه ضمن تبریک روز قلم، گفت: باید به هنرمندان درباره آفرینش خلقشان وحی می‌شود و آنها زیبایی های هنر را با تصویر به نمایش می‌گذارند.
وی افزود: سازمان بسیج هنرمندان مازندران در سال ۸۶ به عنوان اولین استان با هدف جذب هنرمندان در عرصه‌های مختلف هنری تاسیس شد.
مسئول بسیج هنرمندان مازندران با بیان اینکه مجموعه روایت فتح شهید مرتضی آوینی در ترویج فرهنگ دفاع مقدس بسیار موثر بود، تصریح کرد: این مجموعه فیلم ها موجب شد تا آمریکائیان را به ساختن فیلم‌هایی همچون روایت فتح روی آورند و شهید عاوینی توانست فرهنگ ایران اسلامی را در غرب ترویج کند. 
وی افزود: هدف سازمان این بود تا در هر رشته هنری هنرمندان معتقد و انقلابی را جذب و پس از ساماندهی بتوانیم به اهداف سازمان نائل شویم و از سویی دیگر هنرمندان استان نیز حمایت شوند.
هراسانی با بیان اینکه هدف بسیج هنرمندان جذب ۱۰ هزار و ۸۰۰ نفر هنرمندان استان است، اظهار کرد: تا کنون توانستیم ۵ هزار نفر جذب داشته باشیم که از این تعداد  ۳ هزار نفر فعالیت مستمر دارند.
وی افزود: سازمان بسیج هنرمندان در طول ۱۰ سال موفقیت خوبی در رشته‌های  نمایش، شعر، سرود، ادبیات داستانی و خوشنویسی را توانسته کسب کند.
مسئول بسیج هنرمندان مازندران با بیان اینکه مسجد محوری رویکرد سازمان بسیج در سال جاری است، گفت: در سال جاری تمام سعی بسیج هنرمندان برگزاری برنامه های فرهنگی هنری به مناسبت‌های مختلف در مساجد استان است.
وی افزود: قرار است که در سه مرحله جشنواره شعر در سوادکوه، نور و نکا برگزار شود که سوگواره عاشورایی در یکی از مساجد نکا برگزار می‌شود.
هراسانی با اشاره برگزاری جشنواره تئاتر و ادبیات داستانی در دو بخش با رویکرد مسجد محوری در استان با همکاری کانون مساجد، عنوان کرد: ما انتظار داریم همه اهالی تئاتر و هنرمندان در این جشنواره شرکت کنند و با حضور در کارگاه‌های آموزشی بتوانند کیفیت هنرهای خود را ارتقا دهند. 
وی افزود: ۱۵ مردادماه آخرین مهلت جشنواره تئاتر بسیج مازنردان است، افزود: پنجم آبان ماه لیست نهایی گروه‌های برگزیده جشنوراه استانی اعلام می شود.
مسئول بسیج هنرمندان مازندران  اظهار کرد: حوزه ادبیات داستانی در دو بخش تجروبی و حرفه‌ای برای همه علاقه‌مندان برگزار می‌شود و ۳۰ ابان ۹۶ مهلت ارسال آثار است.
وی افزود: ما برای هنرمندان عکاس می خواهیم کارگاهی با استادان بزرگ کشور برگزار کنیم 
هراسانی با شاره به  فراخوان عکس با موضوع سبک زندگی ایران اسلامی در مازندران با محوریت تولید و اشتغال گفت: همه عکاسان می توانند آثار خود را تا پایان شهریورماه سال جاری ارسال کنند.
وی افزود: قرار است عکس‌های رسیده فراخوان در شش ماهه دوم سال با برپایی نمایشگاه بتواند در معرض دید علاقه مندان قرار گیرد و عکس متنخبان نیز در کتابی چاپ شود.
هراسانی گفت: برگزاری اردوی جهادی هنرمندان به مناطق محروم جهت آموزش، اردوی راهیان نور هنرمندان از غرب کشور با هدف ایده‌گیری و ایده پردازی هنرمندان در موضوع دفاع مقدس از دیگر برنامه های این سازمان است.
وی با اشاره به برگزاری جشنواره کشوری شعر در پنج موضوع و پنج استان مختلف گفت: امید واریم هنرمندان مازندران در این جشنواره‌های کشوری حضور پررنگ داشته باشند.
وی افزود: اعتبارت بسیج سازمان بسیج هنرمندان جوابگوی ۷۰ درصد از برنامه ها است و ۳۰ درصد دیگر با مشارکت تامین می‌شود.
هراسانی با اشاره به وجود ۱۱۰ شهید هنرمند در استان، اظهار کرد:  شهید ربیع نتاج از شهدای  شاخص و از شاعران بزرگ استان بودند و از این شهید فیلمها و اشعار زیادی به جا مانده است.
وی با بیان اینکه اجرای نمایش در یادواره شهدا بسیار کمرنگ است، افزود: ساخت شش تئاتر در حوزه دفاع مقدس و شهدای حرم از جمله برنامه های این سازمان در سال جاری است.

«مسجد محوری» رویکرد بسیج هنرمندان/ ساخت شش تئاتر مقدس در سال جاری

 

 

نظرات هیچ نظری ثبت نشده است
ارسال نظر
نام شما :
آدرس ایمیل :
متن نظر : *
کد امنیتی : *
نسخه هنر
انجمن تئاتر سازمان بسیج هنرمندان
نمایش‏های روی صحنه
نسخه هنر در تلگرام