1396-04-17 20:18:50 خبرهای تئاتر بسیج تعداد بازدید :105 پرینت
با همکاری معاونت فرهنگی ـ اجتماعی بسیج هنرمندان استان قزوین
تئاتر خیابانی با موضوع عفاف و حجاب در استان قزوین اجرا می‌شود

به گزارش سایت نسخه هنر به نقل از خبرگزاری ایکنا؛

رئیس بسیج جامعه استان قزوین با اشاره به اینکه تئاتر خیابانی با موضوع عفاف و حجاب در استان قزوین اجرا می‌شود، گفت: این برنامه با همکاری معاونت فرهنگی ـ اجتماعی بسیج هنرمندان و بسیج جامعه زنان آماده شده است.

لیلا رضایی رئیس بسیج جامعه استان قزوین در نشست خبری و مطبوعاتی به مناسبت هفته عفاف و حجاب که در مجتمع شهید آوینی برگزار شد، اظهار کرد: این هفته از ۱۷ تیرماه همزمان با سراسر کشور آغاز خواهد شد که برنامه‌های مختلفی از سوی بسیج جامعه زنان برگزار خواهد شد.

وی افزود: در این هفته نزدیک به ۱۰۰ عنوان برنامه متعدد در سطح استان قزوین برگزار می‌شود که حفظ و انسجام حجاب و عفاف از اهداف آن خواهد بود.

رضایی با اشاره به نقش مهم عفاف و‌ حجاب در کاهش آسیب‌های اجتماعی اعلام کرد: متاسفانه در حال حاضر استان قزوین در رتبه‌ی سوم طلاق در کشور قرار دارد که یکی از عوامل آن عدم توجه به مفاهیم عفاف و حجاب و ‌حیا است.

وی در تشریح برنامه‌های در نظر گرفته شده در هفته عفاف و حجاب خبر داد: «طرح سپاس» از میان دستگاه‌های اجرایی، ادارات، دانشگاه و بیمارستان برگزار می‌شود که از هر ارگان ۲ نفر فعال عفاف و‌ حجاب معرفی و‌ تقدیر خواهد شد.

رضایی با اعلام اینکه در روز ۱۸ تیر دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین انجام می‌شود، بیان کرد: برنامه شاخص هفته عفاف و ‌حجاب به منظور حمایت و صیانت از حریم خانواده با عنوان «من خانواده‌ام را دوست دارم» نیز در این هفته برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: افرادی که برای توسعه فرهنگ حجاب در حال فعالیت هستند در این هفته با راه‌اندازی پویش «من خانواده‌ام را دوست دارم» به طور ویژه در فضای مجازی اقدام به ارائه مباحث و مطالب مورد نیاز و اساسی در این حوزه خواهند کرد.

این مسئول اجرای تئاتر خیابانی با موضوع عفاف و‌ حجاب را از دیگر برنامه‌های در نظر گرفته شده در این هفته دانست و ادامه داد: این برنامه با همکاری معاونت فرهنگی_ اجتماعی بسیج هنرمندان و بسیج جامعه زنان آماده شده است.

رئیس بسیج جامعه استان قزوین افزود: اجرای این تئاتر خیابانی در بوستان هشت‌بهشت، پارک ملت و همچنین در شهرستان‌های تاکستان، البرز، آبیک برگزار خواهد شد.

رضایی در پایان عنوان کرد: برگزاری مسابقه نقاشی «غنچه‌های عفاف» در محوطه نماز جمعه با حضور کودکان، اجرای برنامه در پارک های بانوان و برگزاری مسابقات کتاب‌خوانی از دیگر برنامه‌های این هفته خواهد بود.

گفتنی است در این نشست فاطمه محمدبیگی دبیر بنیاد عفاف و حجاب استان قزوین و فاطمه اشدری رئیس مجمع بسیج جامعه زنان استان قزوین نیز به ارائه برنامه‌های خود پرداختند.

نظرات هیچ نظری ثبت نشده است
ارسال نظر
نام شما :
آدرس ایمیل :
متن نظر : *
کد امنیتی : *
نسخه هنر
انجمن تئاتر سازمان بسیج هنرمندان
نمایش‏های روی صحنه
نسخه هنر در تلگرام