1396-04-24 13:49:54 استان‌ها تعداد بازدید :115 پرینت
معرفی برگزیده گان جشنوار فانوس در مازندران

به گزارش سایت نسخه هنر؛

اولین جشنواره فانوس که با محوریت در حوزه بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در پلاژ بهزیستی ساری برگزار شد،  به کار خود پایان داد و جواد قلی زاده دبیر این جشنواره اسامی برگزیدگان بخش های هنری این جشنواره را اعلام کرد

جشنواره هنری فانوس ۲۲ تیرماه با حضور ۲۰۰ هنرمند از سراسر کشور مسئولان استانی و کشوری با حضور مسئولان استانی و کشوری در مجتمع فرهنگی تفریحی بهزیستی ساری به کار خود خاتمه داد و از سوی دبیر اجرایی اولین جشنواره فانوس اسامی برگزیدگان بخش‌های مختلف هنری این جشنوراه اعلام شد.

در بخش موسیقی اینجشنواره هیئت داوران در این بخش هیچ اثری را شایسته مقام اول و دوم ندانست و از «رضا معتمد» خوانند اثر «حماسه البرز»، «ناهید حسین دوست» از استان البرز که به طور مشترک مقام سوم را کسب کردند تقدیر کرد.

در این بخش لوح سپاس هیئت داوران به «بهاره رستمی» از استان مرکزی به خاطر اثر «رد کوچه» و لوح سپاس هیئت داوران به مهدی آرام باش از اسان هرمزگان به خاطر ارسال اثر«رد غبار وحشی» اهدا شد.

در بخش هنرهای تجسمی؛ هیئت داوران هیچ اثر را شایسته دریافت جایزه نداست و لوح سپاس به «محمود مهدوی» از استان اردبیل به خاطر ارسال اثر «سیمرغ» و «محمدرضا آریان فر» از استان اصفهان به خاطر ارسال اثری با عنوان «مکس ریشتر هفتم» اهداء شد.

در بخش نمایش صحنه‌ای؛ مقام اول را کارگردانی نمایش «خط سوم» فواد ابراهیمیان از استان همدان به خود اختصاص داد و مقام دوم این بخش را «علی اکبر عبدیانی» از استان کهکیلویه و بویر احمد به خاطر کارگردانی نمایش «پاییز نگفته» کسب کرد.

«سید محمد محمدی» از استان مرکزی کارگردان نمایش «یک شب بی‌پایان» مقام سوم را به خود اختصاص داد.

در بخش نمایش خیابانی «پژمان شاهوردی» از استان لرستان با اثری به نام «موافق خوان» به مقام اول دست یافت و «امیر رجب پور» از استان گیلان با اثری با عنوان «سباط حنجره» مقام دوم و «مسعود براهمی» از استان اصفهان با اثری به نام «آرایشگاه صلواتی» مقام سوم را به خود اختصاص داد.

در بخش داستان کوتاه؛ «داوود جلیلی» از استان قم با اثر «پستوی خالی» به مقام اول دست یافت. «سید حسین نصیری» از استان اردبیل با اثر«سید حسین» مقام دوم را به خود اختصاص داد. هیئت داوران در این بخش هیچ اثری را به عنوان سوم انتخاب نکردند.

در بخش فیلمنامه؛ محراب اکبری شهبر از استان قم نویسنده اثر «آواز خورشید» به مقام اول دست یافت و «بیژن قدوسی» از استان اصفهان به خاطر نویسندگی اثر «مائده» به مقام دوم رسید و مقام سوم این بخش به اثر«دلخوشی» از «محمد بکرانی» از استان خراسان شمالی تعلق گرفت.

در بخش مستند؛ تندیس جشنواره و جایزه نقدی نفر اول به نیکپور مدیر هنری استان کرمانشاه به خاطر ساخت اثری با عنوان «مسیر طلوع» اهدا شد و هیئت داروان آثار «وریا عساکره»، «احسان آبشینه»، مصطفی اخلاقی» و «حجت الله مردانی» را شایسته دیپلم افتخار دانست و از «پوریا عساکره» با اهدای دیپلم افتخار تقدیر به عمل آورد.

در بخش دوم مقام دوم را «ناصر طاهریان» از استان مازندران به خاطر اثر «نحوه بازگشت» به خود اختصاص داد و ایوب مروانی پور از استان خوزستان به خاطر اثر «فرزند جاوید» به مقام سوم رسید و لوح سپاس به «ابراهیم اسفندی از استان هرمزگان به خاطر اثر «قصه عشق» تعلق گرفت.

در بخش پویانمایی؛ تندیس جشنواره و دیپلم افتخار به «عبدالامیر سبیعی» از استان یزد به خاطر ارسال اثر «قصه بابا» اهدا شد و در این بخش هیئت داوران نفر دوم و سوم انتخاب نکردند.

در بخش ترکیبی؛ «علیرضا همتیان» هنرمند سمنانی به خاطر ارسال اثری با عنوان «نسل آفتاب» به مقام اول دست یافت و هیئت داوران نفر دوم و سوم انتخاب نکردند.

در بخش نماهنگ؛ اثر «اوخشامالار» از «علی دانش» هنرمند اردبیلی حائز مقام اول، اثر «پا به ماه» از «محمد صادق اسماعیلی» هنرمند کرمانی حائز مقام دوم و اثر «تعبیر آزادی» اثر «احمدرضا شاه دادی» از استان خراسان رضوی حائز مقام سوم شد.

در بخش تیزر؛ مقام اول به اثر«باشگاه افسران» از «محمد ردوف فرازی» از کردستان تعلق گرفت و مقام دوم به اثر «سالگرد آزادی» با موضوع آزادسازی سوسنگرد به «محسن شاکری» از خراسان رضوی و مقام سوم به اثر«یادواره شهدای ارتش» به «علی دانش» از استان اردبیل رسید.

قلی‌زاده عنوان کرد: در بخش سایبری؛ جایزه ویژه دبیر به اثر «زیارت مجازی» به «صادق پور غلامی» از استان خراسان جنوبی تعلق گرفت.

در بخش خوشنویسی تندیس جشنواره و دیپلم افتخار به «صادق شیخ» از استان کهکیلویه و بویر احمد به خاطر ارسال اثر نستعلیق تعلق گرفت و هیئت داوران هیچ اثری را در این بخش شایسته مقام دوم ندانست و به نفر سوم «علیرضا فراستی» از استان خراسان رضوی به خاطر ارسال اثر «مناجات» دیپلم افتخار و جایزه نقدی اهدا کرد.

در بخش کاریکاتور هیئت داوران هیچ اثری را شایسته مقامی ندانست و در بخش مجسمه‌سازی و آثار حجمی تندیس جشنواره و دیپلم افتخار به نفر اول «مهدی احمدی» از استان همدان به خاطر ارسال اثر «اعزام» و دیپلم افتخار به نفر دوم «شاهرخ اکبری دیلمقانی» از استان مرکزی و دیپلم افتخار به نفر سوم «رضا حسن زاده» از استان فارس اهدا شد.

در بخش نقاشی، تندیس جشنواره و دیپلم افتخار نفر اول به اثر «شهید همت از کتاب آسمانها» که توسط مصطفی شعرباف» از اصفهان به جشنواره ارسال شد، اهدا و دیپلم افتخار به نفر دوم «جلال طاهریان» از استان سمنان برای اثر«پرتره شهید شاطری» اهدا شد و «کاظم آزادی نژاد» از استان قم برای اثر «شهید دقایقی» در مقام سومی تقدیر شد.

در بخش عکس؛ تندیس جشنواره و دیپلم افتخار برای اثر «خرم جاه» به ـبهزاد علیپور» از استان همدان به خاطر کسب مقام اول اهدا شد.

همچنین«موسی الرضا ابراهیم زاده» از استان اردبیل صاحب اثر«مادر سردار شهید واحدی» به عنوان نفر دوم دیپلم افتخار کسب کرد.

مقام سوم این بخش به «جابر غلامی» از استان مرکزی برای ارسال اثر «غروب راهیان نور» تعلق گرفت.

در بخش کتاب مستند عکس؛ تندیس جشنواره و دیپلم افتخار به «فریدون هدایتی» از استان مازندران اهدا شد و و مجموعه عکس‌های دفاع مقدس از «حمید حسام» از استان همدان حائز کسب مقام شد.

در بخش گرافیک و پوستر؛ تندیس جشنواره و دیپلم افتخار برای اثر«قاصم» به «محمدعلی انتظاری» از استان یزد به عنوان مقام اول اهدا شد و از «حسین بابایی» از استان البرز به خاطر ارسال اثر «ماشین جیپ» به عنوان نفر دوم دیپلم افتخار اهدا شد.

در این بخش «مهدی فرخی» از استان خراسان رضوی برای ارسال اثر «پرنده ها» به عنوان نفر سوم دیپلم افتخار اهدا شد و جایزه ویژه دبیر جشنواره در بخش نقاشی به «آرزو کرمی» از استان همدان برای ارسال اثر «شهید همدانی» تعلق گرفت.

در بخش هنرهای سنتی: هیئت داوران در این بخش هیچ اثری را شایسته کسب مقام و جایزه اول نداستند و مقام دوم به اثر «سفالینه خط» از استان همدان به «مرتضی خانی پور» اهدا شد و مقام سوم این بخش را «اشکان یوسفی» از استان فارس با ارسال اثر «تابلوی مینیاتور» به خود اختصاص داد.

در این جشنواره از مدیران کل حفظ آثار استان‌های همدان، اصفهان، اردبیل و مرکزی و مدیران هنری این استانها تقدیر به عمل آمد.

لازم به ذکر است: در این جشنواره از سردار ابوالفضل شفقت معاون برنامه‌ریزی و توسعه راهبردی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، سردار عبدالله ملکی مدیرکل حفظ آثار مازندران، مهدی عبوری شهرداری ساری، گلی کهنسال مدیر هنری و امور سینمایی و دبیر جشنواره در مازندران و فرهاد شاهسواری مدیر عامل شرکت دنیای آرزو که برگزارکنندگان این جشنواره در استان مازندران بودند تقدیر به عمل آمد.

آثار هنرمندان در بخش‌های مختلف هنری، توسط داوران «کوروش زارعی»، «حسین مسافر آستانه»، «مهرداد رایانی»، «جمال شورجه»، «جواد اردکانی»، «انسیه شاه حسینی»، «امیر حسین سمیعی»، «محسن ابراهیم»، «محمد مهدی سیار»، «حشمت روایی»، «فرهاد سلیمانی» و «محمد رضا دوست محمدی» مورد قضاوت قرار گرفت.

نظرات هیچ نظری ثبت نشده است
ارسال نظر
نام شما :
آدرس ایمیل :
متن نظر : *
کد امنیتی : *
نسخه هنر
انجمن تئاتر سازمان بسیج هنرمندان
نمایش‏های روی صحنه
نسخه هنر در تلگرام