1396-06-17 12:44:06 خبرهای تئاتر بسیج تعداد بازدید :124 پرینت
باز سازی واقعه غدیر در شهرستان جویبار به اجرا در آمد + تصویر

به گزارش خبرنگار سایت نسخه هنر؛

کارگردان باز سازی واقعه غدیر در شهرستان جویبار گفت: از سوی سپاه ناحیه شهرستان جویبار 16 شهریوره ماه 96 دومین باز سازی واقعه غدیر در منطقه انار مرز شهرستان جویبار روبروی دانشگاه ازاد اسلامی به اجرا در آمد.

آرش رمضانی فوکلایی کارگردان باز سازی واقعه غدیر در شهرستان جویبار گفت: با سازی واقعه روز غدیر از سوی سپاه ناحیه شهرستان جویبار پنج شنبه 16 شهریور ماه با همکاری سازمان ها ، نهاد ها و ادرات این شهرستان در منطقه انارمرز این شهرستان با توجه به شباهت منطقه جغرافیایی آن با موقعیت جغرافیایی غدیر با حضور بیش از 40 نفر از هنرمندان تئاتر و تعزیه و بیش از 180 نفر از گردان های بیت المقدس و کوثر این شهرستان صورت پذیرفت.

وی افزود: سرهنگ پاسدار نادعلی فرماندهی سپاه ناحیه جویبار ، سرهنگ پاسدار فضلی جانشین فرماندهی و مسول هماهنگی سپاه ناحیه جویبار، احمدی مسول اردویی و سلیمانی پشیبانی سپاه ناحیه جویبار از مجریان طرح در این نمایش بودند.

رمضانی فوکلایی با ارایه این مطلب که این باز سازی واقعه غدیر سومین کار از گروه مجری است ادامه داد: اولین باسازی واقعه غدیر توسط گروه در سال2391 در بابل به سرانجام رسید، در سال94 نیز درشهرستان جویبار افتخار باز سازی واقعه غدیر را داشتیم و امسال نیزتوفیق پیدا کردیم که برای دومین بار به شکر الهی در روز پانزدهم شهریور ماه 96 سومین باز سازی واقعه غدیر با حضور هنرمندان تئاتر و شبیه خوانی در جویبار به ثمر بنشانیم. امید است که این شیوه نمایشی اثرات مطلوبی خود را برای بازخوانی پیام غدیر به عنوان بزرگترین حادثه تاریخ اسلام برای جوانان و نوجوانان به همراه داشته باشد.

کار گردان باز سازی واقعه غدیر در شهرستان جویباربا اشاره به عوامل بازیگر و اجرایی در این باز سازی خاطرنشان کرد: علیرضا دشتی در نقش حضرت رسول ، محمدرضا مهدی زاده در نقش علی (ع)، عقیل پور نوروز در نقش ابوذر،عرفان پورنوروز در نقش بلال حبشی، محمدزمان مرتضی پور در نقش عمار، عسگری رییسی در نقش ابوسفیان، حمید رضا گل محمدی تواندشتی در نقش ابولهب ، محمد اسدی و حسین عرب لاریمی در نقش کاتب، مهدی محمد علیزاده، حسین منتظری، غلامعلی ذوالفقاری، رضا پور اسماعیل، علی رمضانی، سید مجیدکاشفی پور، علی عرب لاریمی در نقش اشقیا درکنار بیش از 180 نفر از بسیجیان گردان های قدس وکوثر به هنرنمایی پرداختند.

وی در پایان گفت: قبل از اجرای این باز سازی در منطقه انار مرز در بعداز ظهر روز پانزدهم کاروان غدیر از میدان کشتی شهرجویبار تا میدان سپاه نیز عبور داده شد.

گفتنی است که آرش رمضانی فوکلایی از کارگردانان و تهیه کنندگان صدا و سیمای جمهوری اسلامی شبکه تبرستان است که سابقه ساخت سریال تلویزونی روزگار تلخ و شیرین ،برنامه های ظنز تلویزونی روجین، گزلاق ، برنامه های تلویزیونی، غریب آشنا، در وادی عشق، معجزه فتح، در سوگ خورشید، در آغوش اسمان و چندین برنامه های دیگر را درکارنامه فعالیت های هنری خود دارد. برنامه تلویزیونی نمایش بازسازی واقعه غدیر در شهرستان جویبار در دو قسمت45دقیقه ای جمعه 17 شهریور ماه و شنبه 18 شهریور ماه ساعت 8صبح از شبکه تبرستان پخش می‌شود.


نظرات هیچ نظری ثبت نشده است
ارسال نظر
نام شما :
آدرس ایمیل :
متن نظر : *
کد امنیتی : *
نسخه هنر
انجمن تئاتر سازمان بسیج هنرمندان
نمایش‏های روی صحنه
نسخه هنر در تلگرام