1396-06-19 15:36:48 خبرهای تئاتر بسیج تعداد بازدید :86 پرینت
رئیس کانون بسیج هنرمندان کاشمر:
واقعه غدیر در کاشمر بازسازی شد/ فعالیت بیش از ۱۰۰ هنرمند در این برنامه

به گزارش سایت نسخه هنر؛

رئیس کانون بسیج هنرمندان کاشمر از بازسازی واقعه غدیر در این شهرستان خبر داد و گفت: در این نمایش میدانی، واقعه غدیر ۱۰۰ صحنه گردان و بازیگر و ۲۰ نفر عوامل در عصر روز عید غدیر خم در اردوگاه صالحین کاشمر فعالیت داشتند.

علیرضا قربان‌زاده، رئیس کانون بسیج هنرمندان کاشمر، با بیان اینکه در این نمایش میدانی، واقعه غدیر ۱۰۰ صحنه گردان و بازیگر و ۲۰ نفر عوامل در عصر روز عید غدیر خم در اردوگاه صالحین کاشمر فعالیت داشتند، بیان کرد: در این نمایش محیطی که به نام سحاب نام‌گذاری شده سعی گردید از تمام گروه‌های تعزیه و بسیاری از هنرمندان شهرستان استفاده شود.
وی با اشاره به اینکه در کل‌کشور، شهرستان کاشمر شانزدهمین اجرا کننده این برنامه فرهنگی  و معنوی است، اظهار کرد: بازسازی نمایشی واقعه غدیر خم که چندین سال هست در کشور رواج یافته در واقع هم‌ افزایی نقش هنر و دین در قالب هنر نمایش است.
واقعه غدیر در کاشمر بازسازی شد
قربان زاده با اعلام اینکه شهرستان کاشمر با دارا بودن پتانسیل بالای هنرمندان تعزیه و تئاتر بازسازی واقعه غدیر را به خوبی و همگام با سایر نقاط کشور به پیش برد، عنوان کرد: اجرای امروز به خوبی نشان داد که هنر و دین پیوندی عمیق در دل خود دارند.
واقعه غدیر در کاشمر بازسازی شد
وی با بیان اینکه بدون شک بازسازی واقعه غدیر در قالب هنر و بر اساس مستندات تاریخی، بدون انحراف و حاشیه موجب آگاه‌سازی بیشتر مردم نسبت به این واقعه شده است، گفت: بازسازی واقعه غدیر موجب شد دل‌ها به سمت این واقعه بزرگ حرکت کرده که این خود می‌تواند بزرگ‌ترین تبلیغ در دنیای امروز برای غدیر و امامت باشد.
رئیس کانون بسیج هنرمندان کاشمر، در ادامه روایت این واقعه تاریخی با زبان هنر را یکی از مهم‌ترین اهداف این نمایش برشمرد و افزود: آمیخته شدن فرهنگ مذهبی باهنرهای امروزی می‌تواند میزان اثرگذاری و تحقق اهداف موردنظر را افزایش دهد.
واقعه غدیر در کاشمر بازسازی شد
وی همچنین هدف از انتخاب اردوگاه صالحين را استفاده از فضای طبیعی و امکاناتی شبیه بركه غدیر و همچنین وسعت فضا به خاطر جلوگیری از مزاحمت و ترافیک در سطح شهر دانست و عنوان کرد: امیدواریم مردم شهرستان از اجرای این نمایش بهترین بهره‌برداری را کرده باشند.
قربان زاده با بیان اینکه فضای اجرا و محل نشستن مخاطبان در محل‌های پیش بینی شده به شکلی آماده شده بود  که امکان حضور تعداد زیادی از اقشار مختلف مردم فراهم باشد، مجری و تولید اصلی این نمایش را سپاه پاسداران و کانون بسیج هنرمندان دانست.
واقعه غدیر در کاشمر بازسازی شد
وی در پایان با اشاره به اینکه برگزاری این قبیل نمایش‌ها نقش مهم و اثرگذاری در نهادینه کردن فرهنگ غدیر دارد، بیان کرد: در این کار هنری ۱۲۰ صحنه گردان، بازیگر و عوامل در فضای بازسازی‌شده برکه غدیر و فضای پیرامونی آن صحنه واقعه غدیر را بازسازی کردند.

نظرات هیچ نظری ثبت نشده است
ارسال نظر
نام شما :
آدرس ایمیل :
متن نظر : *
کد امنیتی : *
نسخه هنر
انجمن تئاتر سازمان بسیج هنرمندان
نمایش‏های روی صحنه
نسخه هنر در تلگرام