1396-06-19 15:42:40 خبرهای تئاتر بسیج تعداد بازدید :69 پرینت
همزمان با عید غدیر به همت بسیج هنرمندان؛
واقعه غدیر در استان سمنان بازسازی شد

به گزارش سایت نسخه هنر؛

همزمان با عید سعید غدیر به همت بسیج هنرمندان و همراهی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، واقعه تاریخی غدیر، با حضور اقشار مختلف مردم بازسازی شد.

بازسازی واقعه غدیر بعد از ظهر شنبه همزمان با عید سعید غدیر، در شهرستان های استان سمنان، با حضور اقشار مختلف مردم و با همراهی بسیج هنرمندان و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برگزار و مورد استقبال پرشور مردم قرار گرفت.

این برنامه معنوی برای دومین سال پیاپی در سطح استان سمنان به طور هماهنگ برگزار می شود و اقشار مختلف مردم و مسئولان از این نمایش میدانی دیدن می کنند.

در شاهرود این مراسم در محوطه شهدای گمنام با حضور ۳۰۰ هنرمند و با همراهی بسیج هنرمندان با استقبال خوب مردم مواجه شد، در این نمایش از ظرفیت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، ارتش و همچنین تجهیزات نهادهای خدماتی و اجرایی استفاده شد.

در دامغان و سمنان نیز نمایش بازسازی واقعه غدیر به صورت میدانی با حضور ۲۰۰ و ۱۵۰ هنرور پس از ۱۵روز آماده سازی و همچنین تمرین میدانی در میان استقبال چشم گیر مردم به اجرا درآمد همچنین از گرمسار نیز خبر می رسد این آئین با حضور گسترده مردم برگزار شده است.

بازخوانی واقعه غدیر، تصویر سازی، همراهی هنر و تاریخ، نهادینه سازی فرهنگ ولایتمداری، ترویج معارف غدیر در بین نسل جوان جامعه، ایجاد فضای معنوی برای خانواده ها و همچنین ترویج فرهنگ عشق به ائمه اطهار(س) به خصوص در بین نسل جوان جامعه در زمره اهداف برگزاری این نمایش میدانی عنوان می شود.

نظرات هیچ نظری ثبت نشده است
ارسال نظر
نام شما :
آدرس ایمیل :
متن نظر : *
کد امنیتی : *
نسخه هنر
انجمن تئاتر سازمان بسیج هنرمندان
نمایش‏های روی صحنه
نسخه هنر در تلگرام