1396-06-19 15:48:52 استان‌ها تعداد بازدید :100 پرینت
پوستر جشنواره تئاتر استان زنجان رونمایی شد

به گزارش سایت نسخه هنر؛

مراسم رونمایی از پوستر جشنواره تئاتر استان زنجان، با حضور جمعی از هنرمندان در محل فرهنگسرای امام خمینی(ره) زنجان برگزار شد.

در این مراسم، معراج کرمی، رئیس اداره امورهنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی به همراه مشهود ابراهیم‌خانی و امیر سهامی، به عنوان هنرمندان پیشکسوت استان و حسین نجفی، رئیس انجمن تئاتر استان و تعدادی از کارگردانان حاضر در جشنواره شرکت داشتند. 

معراج کرمی با اشاره به برگزاری بیست و نهمین جشنواره تئاتر استان از بیستم تا بیست و سوم شهریورماه گفت: در این دوره از جشنواره ١٠ اثر به مرحله نهایی جشنواره راه پیدا کرده و این آثار نمایشی در طی چهار روز به رقابت با یکدیگر خواهند پرداخت.

به گفته وی ٦ اثر از زنجان با نام‌های "رویای ترک‌خورده ایران"، "تجربه‌های اخیر"، "بچه آدم بدو"، "برخورد نزدیک از نوع سوم"، "کافه سایه" و "گور به گور"، دو اثر از ابهر با نام‌های "نرگسی" و "کلکسوین"، یک اثر از خرمدره با نام "زیرزمین" و یک اثر از خدابنده با نام "قفل" به بیست و نهمین جشنواره تئاتر استان زنجان راه پیدا کردند. 

کرمی مراسم اختتامیه و معرفی نفرات برتر را روز ٢٣ شهریورماه اعلام کرده و افزود: در مرحله بازبینی آثار ٢٠ اثر نمایشی در این جشنواره شرکت داشتند که سه اثر انصراف داده و از ١٧ اثر باقی مانده، ١٠ اثر به مرحله نهایی راه پیدا کردند. 

وی به تقویم اکران نمایش های این جشنواره اشاره کرد و گفت: این نمایش دو اجرا در سانس‌های ١٠ و ٣٠ تا ١١ و ٣٠ دقیقه و همچنین ١٢ و ٣٠ تا ١٣ و ٣٠ دقیقه در تالار هنر فرهنگسرای امام خمینی(ره) خواهد داشت.

در این روز، نمایش "تجربه‌های اخیر" از شهرستان زنجان به نویسندگی امیررضا کوهستانی و کارگردانی مهشید آقاخانی در دو سانس ١٥ و ٣٠ تا ١٦ و ٣٠ دقیقه و همچنین ١٧ و ٣٠ تا ١٨ و ٣٠ دقیقه به اجرا درمی‌آید.

کرمی آخرین نمایش این روز را "بچه آدم بدو"، کاری از شهرستان زنجان اعلام کرده و افزود: نویسنده این اثر علی عابدی بوده و کارگردانی آن به عهده علی عباسی است که از ساعت ١٩ تا ٢٠ در تالار هنر فرهنگسرا به روی سن می‌رود.

این مقام مسئول به اجراهای روز دوم جشنواره تئاتر، ٢١ شهریورماه اشاره کرده و افزود: در دو سانس ١٠ و ٣٠ تا ١١ و ٣٠ دقیقه و همچنین ١٢ و ٣٠ تا ١٣  ٣٠ دقیقه نمایش "قفل" از شهرستان خدابنده به نویسندگی و کارگردانی هادی رفیعی در پلاتو فرهنگسرا اجرا می‌شود، بعد از ظهر این روز نیز نمایش "نرگسی" از شهرستان ابهر به نویسندگی و کارگردانی حسین جزجوادی در دو سانس ١٥ و ٣٠ تا ١٦ و ٣٠ دقیقه و ١٧ و ٣٠ تا ١٨ و ٣٠ دقیقه به اجرا در می‌آید. نمایش "برخورد نزدیک از نوع سوم" از شهرستان زنجان به نویسندگی و کارگردانی سجاد انصاری نیز از ساعت ١٩ تا ٢٠ در تالار هنر فرهنگسرا به روی سن می‌رود.

کرمی به اجراهای روز ٢٢ شهریورماه نیز اشاره کرده و افزود: در اولین اجرای این روز، هنرمندان خرمدره‌ای با نمایش "زیرزمین"، به نوسیندگی آرش عباسی و کارگردانی ناهید پیوندی در دو سانس ١٠ و ٣٠ تا ١١ و ٣٠ دقیقه و ١٢ و ٣٠ تا ١٣ و ٣٠ دقیقه در پلاتو فرهنگسرا به هنرنمایی می‌پردازند، نمایش "کافه سایه" نیز از شهرستان زنجان در این سالن با نویسندگی ابراهیم عادل‌نیا و علی امین‌زاده در دو سانس ١٥ و ٣٠ تا ١٦ و ٣٠ دقیقه و ١٧ و ٣٠ تا ١٨ و ٣٠ دقیقه به اجرا درمی‌آید. نمایش "گور به گور" از شهرستان زنجان به نویسندگی میثم فرهمندیان و کارگردانی حمیدرضا رزاقی نیز از ساعت ١٩ تا ٢٠ در تالار هنر فرهنگسرا به روی سن می‌رود.

رئیس امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان، از اجرای یک تئاتر در آخرین روز جشنواره، ٢٣ شهریورماه خبر داده و ادامه داد: در این روز نمایش کلکسیون، به نویسندگی ساناز اسدی و کارگردانی محمدرضا حسینی از شهرستان ابهر در دو سانس ١٠ و ٣٠ تا ١١ و ٣٠ دقیقه و ١٢ و ٣٠ تا ١٣ و ٣٠ دقیقه در پلاتو فرهنگسرا اجرا می‌شود.

به گفته وی مراسم اختتامیه این جشنواره نیز عصر روز پنج‌شنبه، ٢٣ شهریورماه از ساعت ١٨ در فرهنگسرای امام خمینی(ره) برگزار می‌شود.

نظرات هیچ نظری ثبت نشده است
ارسال نظر
نام شما :
آدرس ایمیل :
متن نظر : *
کد امنیتی : *
نسخه هنر
انجمن تئاتر سازمان بسیج هنرمندان
نمایش‏های روی صحنه
نسخه هنر در تلگرام