1396-06-21 13:26:30 استان‌ها تعداد بازدید :85 پرینت
نمایش «نوم نومزه» در بهشهر به روی صحنه می رود

به گزارش سایت نسخه هنر؛

نمایش «نوم نومزه» به نویسندگی و کارگردانی سید ابراهیم عمادی از 21 الی  26 شهریورماه  در سالن آمفی تئاتر فرهنگی و هنری بصیری  بهشهر به روی صحنه می رود.

سید ابراهیم عمادی نویسنده و کارگردان نمایش «نوم نومزه» در گفت و گو با خبرگزاری بین المللی قرآن(ایکنا) از مازندران  با اشاره به اهمیت ترویج فرهنگ محلی گفت: نمایش «نوم نومزه» کاری از گروه نمایش ویشار با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بهشهر که به فارسی به آن نام نامزد می گویند با زبانی محلی مازندرانی به روی صحنه می رود.
وی افزود: این نمایش  به ماجرای  اعضای شورای اسلامی که  قرار است با گروهی از  بزرگان و جوانان محل  برای زنده کرن یکی از آیین‌ های محلی قدیمی که  به ازدواج در روز سیزده بدر می‌پردازد راهی صحرا شوند و به اجرای این مراسم بپردازند و...
نویسنده و کارگردان نمایش «نوم نومزه»  خاطرنشان کرد: در این نمایش در این نمایش بنیامین شریعتی  دستیاری کارگردانی را به عهده دارد، علی یخکشی، امین الهی، مهدی صفایی، ابوالقاسم عابدی نژاد، مازیارشریعتی، علی اکبر اکبری، یاسمن رضایی، بنیامین نصیری، امیر صمدی، سید بیتا عمادی و تنی چند  از هنروران گروه به ایفای نقش می‌پردازند.
 عمادی ادامه داد:  محمدحسین مهرزادی  به عنوان طراح صحنه، حسین فقانی به عنوان طراح نور،  محمدرضا اسحاقی به عنوان طراح گریم، فاطمه محبوب لایزال  به عنوان طراح لباس، سمیرا اسلامی  به عنوان منشی و مدیر صحنه، محمد تقی زاده به عنوان  مدیر تدارکات در این نمایش همکاری دارند.
وی در پایان گفت:  این نمایش از 21 الی  26 شهریورماه بغیر از  پنجشنبه 23 شهریور ماه راس ساعت 20  در سالن آمفی تئاتر فرهنگی و هنری بصیری  بهشهر به روی صحنه می‌رود.

خبر ارسالی از حمیدرضا گل محمدی تواندشتی

نظرات هیچ نظری ثبت نشده است
ارسال نظر
نام شما :
آدرس ایمیل :
متن نظر : *
کد امنیتی : *
نسخه هنر
انجمن تئاتر سازمان بسیج هنرمندان
نمایش‏های روی صحنه
نسخه هنر در تلگرام