1396-06-21 00:37:46 خبرها و رویدادها تعداد بازدید :52 پرینت
در خانه هنرمندان ایران
آیین گشایش نخستین نمایشگاه اسناد تصویری آثار اکبر رادی

به گزارش سایت نسخه هنر؛

نخستین نمایشگاه اسناد تصویری اکبر رادی توسط بنیاد رادی و با همکاری خانه هنرمندان ایران، تماشاخانه ایرانشهر و مرکز هنرهای نمایشی در سالگرد ۸۸ سالگی زادروز اکبر رادی برگزار می‌شود.

نخستین نمایشگاه اسناد تصویری آثار اکبر رادی در قالب عکس، پوستر و تصویر از روز دوشنبه 20 شهریور ماه 96 تا روز چهارشنبه 29 شهریور ماه 96 به مدت ده روز با دبیری ابراهیم حسینی در گالری تابستان خانه‌ی هنرمندان ایران برپا می‌شود. 

شورای سیاست‌گذاری این نمایشگاه شامل حمیده بانو عنقا، عطاالله کوپال، فریندخت زاهدی، آرش رادی، بهزاد صدیقی و ابراهیم حسینی به منظور ارج نهادن به آثار هنری عکاسان و گرافیستها و گردآوری آثار تصویری در قالب، عکس، پوستر، طرح جلد نمایش نامه و کتاب‌های منتشر شدهٔ آثار و شخصیت استاد اکبر رادی، این نمایشگاه را با همکاری خانهٔ هنرمندان ایران، تماشاخانهٔ ایرانشهر و مرکز هنرهای نمایشی برپا می‌کند.‌

 این نمایشگاه در دو بخش گرافیک و عکس و نیز بخش جنبی برگزار می‌شود. در بخش گرافیک تمامی اقلام گرافیکی مرتبط با شخصیت و آثار استاد اکبر رادی از قبیل طراحی پوستر از نمایش نامه‌های اجراشده از آثار اکبر رادی، پوسترهایی با مناسبت نکوداشت، پاسداشت و بزرگداشت، طراحی روی جلد کتاب‌ها و در بخش عکس، تصاویر مرتبط با شخصیت استاد اکبر رادی شامل پرتره نگاری، مستند نگاری (پشت صحنهٔ نمایش‌ها، مراسم و نشست‌های گوناگون و ...) عکس‌های تئاترهایی که با نویسندگی استاد اکبر رادی به روی صحنه رفته‌اند، به نمایش در می‌آید.

همچنین در بخش جنبی این نمایشگاه، عکس‌های شخصی از آلبوم شخصی و خانوادگی این نمایشنامه نویس تاثیرگذار ایران به همراه برخی از دست نوشته‌ها و وسایل شخصی این هنرمند در معرض دید بازدیدکنندگان قرار می‌گیرد.

در این نمایشگاه آثاری از جوان‌ترین تا پیشکسوت‌ترین هنرمندان عرصهٔ عکاسی و گرافیک با موضوع آثار و شخصیت استاد اکبر رادی به نمایش در می‌آید.

لازم به یادآوری است آثار راه نیافته به این نمایشگاه نیز در بنیاد اکبر رادی آرشیو می‌شود تا پس از تأسیس موزهٔ آثار اکبر رادی با ذکر نام خالق اثر و هنرمند در آن جا نگه داری می‌شود.

این گزارش در پایان می‌افزاید: علاقه مندان برای دیدار از این نمایشگاه می‌توانند از تاریخ 20 تا 29 شهریور ماه 96 از ساعت 16 تا ساعت 20 به نشانی خیابان طالقانی، خیابان شهید موسوی، خیابان برفروشان، ضلع جنوبی باغ هنر، خانهٔ هنرمندان ایران، گالری تابستان مراجعه کنند.

گفتنی است نخستین دورهٔ نمایشگاه اسناد تصویری آثار اکبر رادی با دبیری ابراهیم حسینی از 20 تا 29 شهریور ماه سال 96 در نگارخانهٔ تابستان خانهٔ هنرمندان ایران برپا خواهدبود.

نظرات هیچ نظری ثبت نشده است
ارسال نظر
نام شما :
آدرس ایمیل :
متن نظر : *
کد امنیتی : *
نسخه هنر
انجمن تئاتر سازمان بسیج هنرمندان
نمایش‏های روی صحنه
نسخه هنر در تلگرام